Medarbejdere

Generelle henvendelser: info@sangcentret.dk

Mette Rasmussen, Kunstnerisk leder mette@sangcentret.dk – tlf. 6141 8665

Pernille Grau Rasmussen, korproducent pernille@sangcentret.dk – tlf. 4243 0182

Krestina Jeppesen, Økonomiansvarlig krestina@sangcentret.dk

Sandra Frandsen, Projektleder sandra@sangcentret.dk

Johanne Lyngholt, praktikant / projektleder johanne@sangcentret.dk

Antonia Blaser, sangpædagog og leder af spirekoret og forældrekoret

Anna Zaabalawi, sangpædagog og leder af Minispirekoret (onsdagsholdet)

Lise Marie Ernst, sangpædagog og leder af Minispirekoret (torsdagsholdet)

Michael Kammann, sangpædagog og leder af Drengekoret michael@sangcentret.dk

Trine Bastrup Møller, sangpædagog

Bettina Hellemann Munch, sangpædagog

Hanne Nissen, dragtansvarlig i elitemiljøet

Rikke Maria Mandahl Jacobsen, frivillig sangleder og piccoline

Nienke Kanzler, sangpædagog førskoleområdet

Ida Hymøller, freelance sangpædagog

Nicklas Østergaard Oksen, freelance projektmedarbejder

Patricio Soto, freelance fotograf og dokumentarist patricio@sangcentret.dk